Maaten: Estonia juurdeehituse uued kavandid visualiseerivad vajalikku suurust

Rahvusooper Estonia juurdeehitusest on valminud uued kavandid, millega pannakse paika täpsem maht, mida arhitektuurikonkursil otsima hakatakse. Estonia peadirektori Ott Maateni sõnul ei näita praegune kavand veel hoone lõplikku välimust.

Rahvusooper Estonia peadirektor Ott Maaten sõnas, et praegused kavandid ei näita mitte valmivat juurdeehitust, vaid visualiseerivad vajalikku mahtu ja suurust. "Tegu ei ole mitte selle hoone lõpliku kuju, välimuse või pindadega – need sünnivad hilisema arhitektuurikonkursi käigus," kinnitas ta.

Maaten rõhutas, et mingeid kokkuleppeid arhitektidega veel tehtud pole. "Me kaasasime lihtsalt spetsialistid selleks, et esialgset visualiseeringut teostada ja valmis joonestada," selgitas ta ja lisas, et sellised hooned sünnivad väga pika läbimõtlemise tulemusena. "Need sünnivad alati läbi põhjaliku arhitektuurikonkursi."

Arhitekt Toivo Tammik kinnitas, et praegune Estonia asukoht on ooperi jaoks väga hea. "Sinna on võimalik uut õiget saali teha, kus on võimalik laulda ja balletti etendada just nii, nagu seda tänapäeval tehakse," ütles ta ja mainis, et inimesed on ka seal harjunud käima ja tahavad seal käia. "See on põhiline."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: