Vaata enne tele-eetrit | "Ühe maja lugu" tutvustab Tallinna kunstihoonet

Sarja "Ühe maja lugu" teises osas tutvustab saatejuht Owe Petersell Tallinna kunstihoonet, tutvub kunstnikega, kellel on majas ateljeed ja piilub kohtadesse, kuhu inimesed muidu ei pääse. ERR-i kultuuriportaalist saab saadet näha juba enne tele-eetrit.

Marko Mäetamm sõnas, et kuigi üldjuhul arvatakse, et kunstihoone ateljeedes käib meeletu seltsielu, aga nii see tegelikult ei ole. "Kellelegi ütled ikka "Tere" liftis või trepikokajas, aga sellist sotsiaalset elu ei ole, et õhtul üks ateljee avaneb ja seal on joviaalne pidu, see võib nii tunduda, aga pole tegelikult nii," kinnitas ta ja mainis, et temal on kunstihoones ateljee alates 1996. aastast.

Liina Siib rõhutas, et kunstihoones on eriline aura. "Ma ei tunne end üheski teises ruumis nii hästi, kuigi kui päike paistab peale, siis siin on palav, uni tuleb peale ja raske on tööd teha, aga siin on ikkagi tohutult hea olla," tõdes ta.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: