Soomes avatakse mahukas Konrad Mäe loomingu näitus

Konrad Mägi.
Konrad Mägi. "Meditatsioon (Maastik daamiga)" Autor/allikas: Eesti kunstimuuseum

29. septembril avatakse Espoos EMMA muuseumis Konrad Mäe loomingu mahukas ülevaatenäitus "Konrad Mägi. Maalikunsti müstika".

EMMA kunstimuuseumi juhataja Pilvi Kalhama kureeritud näitusel "Konrad Mägi. Maalikunsti müstika" on väljas suur osa Konrad Mäe säilinud töödest ehk ligi 150 teost, lisaks loodusmaalidele on esil ka tema portreemaali paremik. Väljapanek on rühmitatud terviklikeks osadeks, mis keskenduvad kunstniku karjääri algusajale, mõjuvatele portreemaalidele ja rohketele loodusvaadetele nii Soomest, Norrast, Eestist kui ka Itaaliast.

Näitusega seoses ilmub Pilvi Kalhama koostatud kunstnik Mägi elu käsitlev ja tema teoseid uuest vaatepunktist analüüsiv kunstiraamat. Teose autorite hulka kuuluvad lisaks Kalhamale Konrad Mäe elulooraamatu kirjutaja, dramaturg ja kunstiteadlane Eero Epner, kunstiajaloolased Bart Pushaw, Kai Stahl ja Inka Laine ning meteoroloog ja teaduskirjanik Seija Paasonen. Näitus toimub koostöös Kumu kunstimuuseumiga.

Viimastel aastatel on Konrad Mäe loomingut suuremas mahus eksponeeritud ka Galleria Nazionale d'Arte Moderna e Contemporaneas Roomas ja Musei Realis Torinos.

Näitus jääb avatuks 23. jaanuarini 2022.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: