Narva kunstiresidentuuri uueks juhiks sai Johanna Rannula

Narva Kunstiresidentuuri juht Johanna Rahula.
Narva Kunstiresidentuuri juht Johanna Rahula. Autor/allikas: Johanna Rannula

Narva Kunstiresidentuuri (NART) uus juht on Johanna Rannula. Rannula toob muuseumivaldkonnast kaasa kogemused kaasamisest ja külastaja kõnetamisest.

Rannula on viimased kolm aastat olnud Tallinna Linnamuuseumis näituste ja ürituste juht ja projektijuht. Esile võib tuua projektid nagu "Tallinn 800" juubeli tähistamise koostöös Taani saatkonna, Frederiksborgi lossiga ja Taani kuninganna vastuvõtuga, Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi näituse "Linnaloom. Lehm, lutikas ja lohe Tallinna ajaloos" projektijuhtimise, Fotomuuseumi "Isolatsioonidialoogid" ja Tallinna vene muuseumi uue kontseptsiooni loomise.

Johanna Rannula on tegutsenud fotokunstnikuna 2018. aastast, mil avati fotograafia- ja esemenäitus "Siberi suveniirid" küüditatute mälestustest ja Siberist kaasatoodud esemetest. Antropoloogilise dokumenaalfotograafia kunstiprojekti jätkudes sai sellest Vabamu muuseumis näitus "Siberi valge", mis mõtiskles Siberi helgemate toonide üle. Seega on kunstnikuna tema fookuses kohamälu, nostalgia ja vananemine.

Ida-Virumaa on Rannulale juba tuttav, sest tema maakodu asub Lüganusel. Rannula on aidanud kaasa piirkonna kultuuri- ja keskkonnasündmuste korraldamisel ning kohaliku pärimusel põhinevate raamatute väljaandmisel.

Narva Kunstiresidentuuris keskendub Rannula esimesena just kogukonna kaasamisele pakkudes Narva ja Ida-Virumaa elanikke kõnetavat sisu ja uurides nende ootusi ja vajadusi. Samuti on eesmärk teha residentuur, mis asub Kreenholmi kunagise direktori elamus, linnaruumis nähtavaks luues valguse ja väliruumiga mängivad installatsioonid nii Kreenholmi linnaossa kui ka kesklinna.

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: