Tallinna keskraamatukogu kingib esimese klassi õpilastele värske luuleraamatu

Aidi Valliku
Aidi Valliku "Kõige tähtsam päev" ja Olivia Saare "Koolijütsi koolimüts"

Tallinna keskraamatukogu kingib üle 4400 sel sügisel Tallinnas kooliteed alustanud lapsele raamatu, mis sisaldab Olivia Saare ja Aidi Valliku värskeid luuletusi.

Raamatust "Koolijütsi koolimüts" leiab Olivia Saare uute luuletuste seast ka ühe tema tuntuima luuletuse "Üks tähtis kuu". Luuletus, mille värsiread "kõik, kõik on uus septembrikuus" on meie kõnepruugis tavapäraseks saanud, ilmus 55 aastat tagasi ajakirjas Täheke. Olivia Saare uued luuletused seob tervikuks värsirida "müts tutvustab tegijat mütsi sees" ehk mütsi järgi saame aimu mütsikandjast endast.

Aidi Valliku raamatust "Kõige tähtsam päev" leiab luuletusi laste paljudest tähtsatest päevadest ja tegemistest, alates kooliaasta algusest jaanipäevani, mardijooksust kevadistes veeloikudes möllamiseni.

Tallinna Keskraamatukogu poolt 2007. aastal algatatud raamatu kinkimise projekti eesmärgiks on tagada, et lapsed on esimeses klassis õppimise ajal koos õpetajaga läbi käinud tee koolist raamatukokku ning koos on õpitud tundma raamatukogu teenuseid.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: