Otseülekanne kell 13: konverents "Soome sillast Talsingini – piirideülese ajastu poole"

Kupee nr 6” stsenaristid Livia Ulman ja Andris Feldmanis koos kaasprodutsent Riina Sildosega Cannes’is filmi esilinastusel.
Kupee nr 6” stsenaristid Livia Ulman ja Andris Feldmanis koos kaasprodutsent Riina Sildosega Cannes’is filmi esilinastusel. Autor/allikas: Erlend Staub

Soome Instituut tähistab neljapäeval oma 30. sünnipäeva rahvusvahelise konverentsiga "Soome sillast Talsingini – piirideülese ajastu poole", mida on võimalik otseülekandes jälgida ka ERR-i kultuuriportaalis.

Maailmas, kus globaalsed probleemid mõjutavad meid kõiki, on heanaaberlikud suhted ja füüsiline lähedus viimastel aastatel omandanud hoopis uusi tähendusi.

Konverentsi teemad on selles valguses olulisemad kui kunagi varem. Räägime megatrendidest, mis lähitulevikus Soome lahe piirkonda mõjutavad ja sellest, milliseks on kujunemas Soome/Eesti/Talsingi ühine tegutsemispiirkond, keeleruum ja kultuuriväli.

Konverentsil osalejaid tervitavad Soome haridus- ja kultuuriminister Antti Kurvinen ning Eesti kultuuriminister Tiit Terik. Megatrendide mõju Läänemere piirkonnale avab Soome innovatsiooniveduri ja tuleviku-uuringute keskuse SITRA üks juhte Katri Vataja. Ringmajandusest uute materjalide võtmes räägib Aalto Ülikooli kaasprofessor ja tekstiilidisainer Pirjo Kääriäinen. Riigipiire unustavat tegutsemiskogemust jagavad multidistsiplinaarse festivali Helsingin juhlaviikot kunstiline juht Marko Ahtisaari ja ligi 30 koostööprojektis osalenud filmiprodutsent Ilkka Matila (sh "Igitee", "1944"). Konverentsi moderaator on Annika Arras.

Konverentsi kava:

13.00 Konverentsi avamine Soome Instituudi Sihtasutuse juhatuse esinaine Riitta Huuhtanen ja aseesimees Mikko-Olavi Seppälä 

13.10 Ametlikud tervitused teadus- ja kultuuriminister Antti Kurvinen, kultuuriminister Tiit Terik

13.30-14.30 Läänemere piirkond muutuste tuultes 

  • 13.30 Megatrendide mõju Läänemere piirkonnale Katri Vataja, Sitra 
                 kommentaar Pirjo Kääriäinen, Aalto Ülikool 
  • 14.00 Keel ja haridus Kaarel Tarand, Sirp 
                 kommentaar Sophia Jansson, Moomin Characters 

14.30 Paus 

15.00-16.30 Uus piiriülene ühistegevus: näited 

  • 15.00 ‒ 15.30 Loomemajandus Tõnis Arjus, Tartu linn; Mirkku Kullberg, Glasshouse Helsinki 
  • 15.30 ‒ 16.00 Ürituskorraldus Helen Sildna, Tallinn Music Week; Marko Ahtisaari, Helsingin Juhlaviikot 
  • 16.00 ‒ 16.30 Film Livia Ulman & Andris Feldmanis ("Kupee nr 6") ja Ilkka Matila ("Igitee" jm) 

16.30 Suhete hoidmisest ühise visioonini  Kristi Raik, Eesti Välispoliitika Instituut 

17.00 Lõpp 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: