Pärnu linnagaleriis avati näitus "Kukk, jõulusööt ja kirev maja"

Pärnu linnagaleriis on avatud näitus "Kukk, jõusööt ja kirev maja". Esialgu võib tunduda, et kunstnike töödest on keeruline leida ühendavat teemat, selgub siiski, et see on võimalik.

Näitusekülastajat tervitabki kõigepealt Marju Bormeistri maal, edasi liikudes läheb pilt kirjumaks. Kõigepealt Vuhti maja Galerii ehk Ann Roosilehe ja Annely Raevu tööd, kuhu vahele on paigutatud loomingulise ühenduse Inimesed Vaatavad Merele vanametalli väärtustavad tooted.

"Põhiasi oli, et püüdsime rõõmule panustada, sest kurbust ja häda tuleb igast kanalist. Me hästi ruttu, viimasel nädalal, muutsime kogu oma kontseptsiooni ja keerasime ainult rõõmu ja ilusa elu peale," ütles kunstnik Ann Roosileht.

Kunstnike tööd on mõeldud üksteist täiendama – ei ole nii, et ühest saalist leiab rühmituse ja teisest galerii tööd.

"2001, kui ma ei eksi, olid esimesed kokkusaamised, nii et kakskümmend aastat on seda juba olnud. Me oleme kunstiakadeemia taustaga, oleme seal õppinud ja kokku saanud. Ja siis me oleme seal hakanud tegema nii kunsti kui ka alguses tarbekunsti projekte: eritellimisel valgusteid, sisekujunduse elemente. Nüüd on ta muutunud selliseks klubiliseks kunstitegemise vormiks meil," rääkis kunstnik Kristjan Sisa.

Ühendusse Inimesed Vaatavad Merele kuuluvad Kristjan Sisa, Villu Plink, Margit Mikk ja Indrek Mikk.

Näitus jääb avatuks 8. jaanuarini.

Toimetaja: Lisete Tagen

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: