Eesti Noorsooteatri trupiga liitus Joosep Uus

Eesti Noorsooteatri trupiga liitus Joosep Uus.
Eesti Noorsooteatri trupiga liitus Joosep Uus. Autor/allikas: Eesti Noorsooteater

Alates jaanuarist on Eesti Noorsooteatri trupi uusim liige näitleja Joosep Uus, kes on lõpetanud Eesti muusika- ja teatriakadeemia (EMTA) lavakunstikooli 28. lennu (kursuse juhendajad Anne Türnpu ja Mart Koldits).

Uus mängis Eesti Noorsooteatris esimest korda professionaalse näitlejana sügisel esietendunud Anne Türnpu lavastuses "Repan, säh, põll". Aastatel 2009–2011 õppis ta aga NUKU noortestuudios ja lõi kaasa NUKU teatri lavastuses "Kalle Blomkvist ja Rasmus" (2010, lavastaja Vahur Keller).

"Ma olen tagasi!" kommenteeris ta trupiga liitumist. "Kõige rohkem valdab mind just see tunne, sest olen ju noortestuudiost pärit. Ja hea on olla siin, kus maja ja inimesed on juba tuttavad."

Alates 6. veebruarist on Joosepi kanda Birki roll Astrid Lindgreni klassikateose põhjal valmivas lavastuses "Röövlitütar Ronja" (lavastaja Taavi Tõnisson).

Varasemalt on ta töötanud Paide teatris ning osalenud Von Krahli, Musta Kasti, Vaba Lava ja Tartu Uue Teatri lavastustes. 

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: