Galerii: Mustonenfesti avaõhtul tuli ettekandele Arvo Pärdi värskeim teos

33. Mustonenfesti avagalal Estonia kontserdisaalis tuli ettekandele Arvo Pärdi värskeim heliteos, "La Sindone" uusversioon viiulile ja sümfooniaorkestrile, mis sai viimase lihvi veel viimastes proovides enne kontserti. Esitlused oli kohal ka helilooja ise.

Teos on pühendatud viiulivirtuoos Vadim Repinile ja helilooja kauasele sõbrale Andres Mustonenile. Arvo Pärt on teose uue versiooni kohta öelnud järgmist: "Tänu Vadim Repini ja Andres Mustoneni koostööle tekkis mul sellest teosest täiesti uus nägemus, mida ma püüdsin ka teostada. Ma hindan Repini eriliselt tundlikku musitseerimist, samuti dirigent Andres Mustoneni head tunnetust, mida olen näinud meie pikaajalise koostöö jooksul. Hea meelega usaldan selle esiettekande nende kätte."

Kontserdil kõlasid veel Arnold Schönbergi teos "Ellujäänu Varssavist", Max Regeri "Reekviem" ja Max Bruchi "Kol Nidrei" viiulile ja orkestrile. Eesti Rahvusmeeskoori esituses kõlas teadaolevalt esmakordselt Eestis tervikuna Schönbergi tsükkel "Kuus pala meeskoorile". Kontserdil esinesid pianist Sten Lassman, Klaaspärlimäng Sinfonietta ja Eesti Rahvusmeeskoor, teksti luges Alo Rammo, dirigeerisid Andres Mustonen ja Mikk Üleoja.

Mustonenfest toimub 27. jaanuarist kuni 6. veebruarini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: