Galerii. Taavi Talve avas näituse koloniaalsest võidujooksust Timbuktusse

Alates neljapäevast on Tallinna Linnagaleriis avatud Taavi Talve näitus "Ma olin Timbuktus", mis räägib maailma läbiuurimata nurka projitseeritud kujutelmadest ja koloniaalvallutuslikust võidujooksust. Näituse kuraator on Indrek Grigor.

Näitusel "Ma olin Timbuktus" on tähelepanu all kõrbelinn Timbuktu, linn mille olemasolu tunnistamist segab müüt, mis tõotab olla püsivam kui linn ise. Timbuktus käinute lood keskenduvad katsumusrohkele teekonnale, mis osutus oodatust veelgi rängemaks, linn seevastu ei vastanud üldse ootustele.

Laupäeval, 12. märtsil kell 14 toimub näitusel kuraatorituur Indrek Grigoriga. Näitus "Ma olin Timbuktus" jääb Tallinna Linnagaleriis avatuks kuni 10. aprillini 2022. Tallinna Linnagalerii (Harju 13) on avatud kolmapäevast pühapäevani kell 11–18.

Taavi Talve on õppinud skulptuuri alal Eesti Kunstiakadeemias. Tema viimase aja looming lähtub minevikusündmuste seostest tänapäevaga. Neis subjektiivsetes vaatlustes segunevad faktiline ja fiktiivne, dokumenteeritu ja kujuteldav.

Viimased ülesastumised on isikunäitus "Dokumenteeritud vaatepunktid" Tartu Kunstimajas (2020), osalemine rühmanäitustel "Avatud kollektsioonid. Sõna saab kunstnik" Kumus (2019) ja Köler Prize'i auhinnanäitusel Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (2018). Alates 2005. aastast tegutseb koos Indrek Köstriga rühmituses Johnson ja Johnson.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: