Galerii: EKA-s avati Taavi Talve isikunäitus "Dokumenteeritud vaatepunktid"

Teisipäeval, 4. oktoobril avati Eesti Kunstiakadeemias Taavi Talve isikunäitus "Dokumenteeritud vaatepunktid", mille aineseks on eri aegadest pärit reisikirjeldused, päevikumärkmed ja reportaažikatked.

"Dokumenteeritud vaatepunktide" sisuks on subjektiivselt autoripositsioonilt lähtuvad vaatlused, mille keskmes on kirjeldaja maastikuid raamiv pilk. Minajutustaja kehatu hääl loob nendest fragmentidest teistmoodi subjektiivse aegruumi - fiktiivse meenutaja katkendlikult kulgeva jutustuse, tema tagasivaatelise autobiograafia, milles hägustuvad piirid oma silmaga nähtu ja kujuteldava vahel.

Taavi Talve on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia, kus ta töötab hetkel skulptuuri ja installatsiooni õppetooli juhataja ja dotsendina. Talve erinevaid meediume kasutavaid töid iseloomustab neokontseptualistlik institutsioonikriitika, andmete ruumistamine, tekstipõhisus ja mõneti melanhoolne fatalism.

Talve viimase aja teosed lähtuvad arhiivaarsest impulsist ja minevikusündmuste seostest tänapäevaga. Tema teosed kuuluvad Tartu Kunstimuuseumi, KUMU ja Ludwigmuseum Budapesti kogudesse.

Näitus on avatud 15. oktoobrini.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: