Kullo uue hoone arhitektuurivõistluse võitsid bürood Kuu ja Nikita Atkin

Kullo huvikeskuse uue hoone ja Löwenruh pargi arhitektuurivõistluse võitis büroode Kuu ja Nikita Atikin ühistöö "Päike".

Kullo vana hoone lammutatakse ning asemele tuleb 11 000 ruutmeetrise netopindalaga uus ehitis. Ühe katuse alla koondub kolm asutust: Kullo huvikooli õppe- ja tööruumid, Keskraamatukogu Kristiine filiaal ja Kristiine noortekeskus.

Kõik hoone funktsioonid ühendab tervikuks avatud ühisala galerii ja kohvikuga. Lisaks on hoonesse planeeritud 300-kohaline saal. Huvikeskuse õueala koos õuesõppe võimaluste, kogukonnaaia ja ajaveetmisvõimalustega moodustab terviku lähedalasuva Löwenruh pargiga.

"Hoone sees pigem on põhiliseks ideeks sellise ühtse selgroo loomine - ühtne selline tegevus-, liikumis- ja õpperuum, mis kulgeb läbi maja ja kõikide korruste, mis seob kõik funktsioonid omavahel teljeliselt kokku, üle mille lähevad sillad ja vaheruumid," selgitas Kuu arhitekt Koit Ojaliiv.

Uue hoone rajamiseks on planeeritud 22,6 miljonit eurot ja hoone peaks kava järgi valmima 2025. aastal.

Toimetaja: Lisete Tagen

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: