Pallase galeriis näeb nahadisaini tudengite lugu

Tartus asuvas galeriis Pallas avatakse 7. aprillil näitus "Luues lugu", kus eksponeeritakse Kõrgemas Kunstikoolis õppinud nahadisaini eriala tudengite teoseid.

"Kui me mõtleme filosoofiliselt, siis iga eluetapp jutustab mingisugust lugu, ja see konkreetne näitus on Pallase nahadisaini osakonna tudengite õppimise lugu," sõnas tudengeid juhendanud Maila Käos.

"Luues lugu" on mitmekesine näitus, eksponeerides nahadisaini võimalusi ja pakkudes sissevaate kaasaja pallaslaste loomeprotsessi. Tudengid jutustavad loomingu valmimise loo kavandite ja katsetuste kaudu.

"Ainulaadse disaini taga on väga palju töötunde ja läbi mõtlemist. Ka seda poolt saab külastaja näha," lisas juhendaja Maila Käos.

Oma tööst, nahkseljakotist, rääkis "Aktuaalsele kaamerale" kunstnik Stefani Vissel. "Kasutasin seitsmekümnendatest pärit nahka ja mind inspireerisid Põhja-Ameerika indiaanlaste lapsekandmiskotid," sõnas ta lisades, et soovib oma töödes kasutada taludest pärit saadusi.

Näitus on avatud 30. aprillini.

Toimetaja: Anna Luther

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: