Šveitsi teatrifestivalile jõuab kolm Kanuti Gildi SAALi lavastust

Kristina Norman
Kristina Norman "Lighter Than Woman" Autor/allikas: Erik Norkroos

4.-15. maini toimub Bernis, Šveitsis 40. aastast juubelit tähistav teatrifestival auawirleben Theaterfestival, kuhu on kutsutud kolm Kanuti Gildi SAALi lavastust: Mart Kangro, Eero Epneri ja Juhan Ulfsaki "Kas te olete oma kohaga rahul", Karolin Poska "Sinu nirvaanale" ning Kristina Normani "Kergem kui naine".

Auawirleben Theaterfestival Bern on kaasaegsete etenduskunstide festival Šveitsis, mida korraldatakse alates 1982. aastast. Kanuti Gildi SAAL on varemgi oma kaasproduktsioonidega auawirlebeni teatrifestivalil osalenud, näiteks möödunud aastal sai festivalil näha Mart Kangro lavastust "Enneminevik".

"Kas te olete oma kohaga rahul" on Mart Kangro, Juhan Ulfsaki ja Eero Epneri lavastus vaatest, ridadest ning ruutmeetri keskmisest hinnast. Karolin Poska soolo "Sinu nirvaanale" on kohaspetsiifiline lavastus, kus Poska kutsub publiku endaga rännakule läbi keldrisoppide. "Lighter Than Woman" on Kristina Normani dokumentaal-poeetiline lavastus elu raskuse ületamisest otseses ja kaudses tähenduses.

Lisaks on festivali programmis läti kunstnike Jana Jacuka ja Laura Stašāne näitus "Physical Evidence Museum", mis möödunud aastal toimus ka Eestis festivali SAAL Biennaal raames. Näitusega reisivad Šveitsi ka Eestis kogutud lood koduvägivallast. 

Kokku antakse Bernis kolme lavastusega 9 etendust.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: