Galerii: avati Tim Hoibjergi, Triin Martsi ja Siiri Jürise ühisnäitus Hobusepea galeriis

Neljapäeval avati Hobusepea galeriis Tim Hoibjergi, Triin Martsi ja Siiri Jürise ühisnäituse "Ja siis serv kehtestab end", mille kuraator on Anne Vigeland.

Grupinäitus "Ja siis serv kehtestab end" vaatleb emotsionaalsete suhete ja ihaga seotud keerulisi teemasid. Näituse pealkiri on laenatud Anne Carsoni teosest "Eros the Bittersweet" (1986).

Tim Hoibjerg (sünd. 1986) on Norra visuaalkunstnik, kes elab ja töötab Oslos ning Stockholmis. Ta on omandanud magistrikraadi Stockholmi Kuninglikus Kunstiinstituudis (2021) ja bakalaureusekraadi Oslo Kaunite Kunstide Akadeemias (2019). Hoibjergi teoseid on laialdaselt eksponeeritud ja tema viimaste näitusekohtade seas on MELK (Oslo), QB galerii (Oslo) ja Sorlandets Kunstimuuseum (Kristiansend, Norra), kus ta nomineeriti aasta kunstnikuks 2020.

Triin Marts (sünd. 1987) on Tallinnas elav ja töötav koreograaf ning visuaalkunstnik. Ta on lõpetanud tantsukunsti eriala Viljandi Kultuuriakadeemias (2011) ning õppinud maalikunsti Tartu Ülikooli maaliosakonnas (2015). 2019. aastal kaitses ta vabade kunstide magistritööd Eesti Kunstiakadeemias. Tema soololavastus "Kirke" etendus noorte koreograafide sarja Premiere'13 raames. Etendajana on ta töötanud muuhulgas Ina Sockhemi, Jaan Ulsti ja Robert Wilsoniga. Martsi teoseid on eksponeeritud mitmetel grupinäitustel nii Eestis kui ka Saksamaal, Poolas ja Kreekas.

Siiri Jüris (sünd. 1992) on Eestis ja Rootsis tegutsev maalikunstnik. Ta on lõpetanud Tartu ülikooli maaliosakonna (MA, 2017) ning Rootsi Kuningliku Kunstiinstituudi (MA, 2021). Jüris on osalenud paljudel grupinäitustel, peamiselt Eestis, kuid ka Rootsis, Slovakkias ning Leedus. 2019. ja 2021. aastal oli ta üks Young Painter Prize'i finaliste ning 2020. aastal konkursi "Noor Tartu" võitja. Tema isikunäitus "(keha)stuv mateeria" toimus 2021. aasta veebruaris Tartu Kunstimuuseumis.

Näitus jääb avatuks 30. maini 2022.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: