Galerii: Eesti tehnoloogilise kunsti näitus "Metsikud bitid" jõudis Kaunasesse

Möödunud nädalavahetusel avati Kaunases rahvusvahelise maastikukunsti festivali Magenta raames tehnoloogilise kunsti näitus "Metsikud bitid". Eesti kunsti- ja tehnoloogiatalu Maajaam poolt korraldatav näitus tõi Leetu kolm teost, mis puhuvad täis metsa, panevad pöörlema muru ja kaardistavad kommertslende.

"Metsikud bitid" on rahvusvaheline tehnoloogilise kunsti residentuuriprogramm, mis kulmineerub vabaõhu näitusega 2024. aasta suvel Otepää lähedal Maajaama talus ja seda ümbritsevas looduses. Enne 2024. aasta suurnäitust toimuvad teoseid ettevalmistavad loomelaagrid ning satelliitnäitused Leedus ja Lätis. Näitus võtab fookusesse inimese, tehnoloogia ja looduse kokkupuutepunktid. 

Maastikukunsti festival Magenta on tänavuse Euroopa kultuuripealinna Kaunase poolt ellu kutsutud sündmus toimub sel aastal kolmandat korda ning esitleb Kaunase linna ja selle rajooni elanikele ligi paarikümmet uut taktikalise urbanistika, disaini- ja maastikuobjekti. Programm kutsub mõtlema sellele, mis on esikohal – loodus linnas või linn looduses. 

Näituse pidulik avamine toimus Raudondvarise mõisas 10. septembril. Näituse ühe korraldaja Mari-Liis Rebase sõnul tahavad nii Magenta kui ka "Metsikud bitid" juhtida tähelepanu võimalikele ruumi tõlgendustele ja keskkonna nihetele meie ümber, olgu need poliitilised või utoopilised. 

"Metsikute bittide" näituse korraldasid Rebasega koos tehnoloogia- ja kunstitalu Maajaam eestvedajad Timo Toots, kunstnik Taavi Suisalu ning Linnafestivali UIT eestvedajad Kadri Lind ja Marie Kliiman. "Metsikud bitid" on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist. 

Vabaõhunäitus on ühes Magenta festivali linnainstallatsioonidega avatud kuni 25. septembrini. 

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: