Tallinnas toimub esimest korda noortekooride festival "Neidudekooride teekond laulupeole"

Dirigent Aarne Saluveer
Dirigent Aarne Saluveer Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Sel aastal toimub esimest korda Tallinna noortekooride festival, kus osaleb 26 koori ligi 800 lauljaga. Festivalil harjutatakse koos 2023. aasta noorte laulupeo repertuaari ning toimuvad õpitoad ja kontserdid.

Kooridega töötavad festivalil noorte laulupeo neidudekooride dirigendid Aarne Saluveer, Külli Kiivet, Ingrid Kõrvits ja Maarja Soone. Festivalil õpitakse koos nii kõiki laulupeo liigilaule kui ka uusi ühendkoori lugusid. Vokaalimprovisatsiooni õpituba noortele veab Kadri Voorand, lahtilaulmisi teevad Anu Aimla, Külli Kiivet, Kristine Muldma ja Egle Veltmann.

Aarne Saluveer sõnas, et eestlaste võime teha suuri asju sai alguse laulupeost. "Just ühislaulmisest on saanud läbi aegade kõige olulisem ühendav kultuurisündmus, mis väljendab sõnas ja helis meie vääramatut õigust omakeelsele ja -meelsele kultuurile ja iseolemisele." 

14. ja 15. oktoobril toimuval festivalil annavad kontserdi muuhulgas Estonian Voices, kammernaiskoor Musamari, Musamari koorikooli tütarlastekoor, noorte naiste koor Kevad, tütarlastekoor Ellerhein, Vanalinna Muusikamaja tütarlastekoor, Eesti Raadio Laulustuudio tütarlastekoor, ETV tütarlastekoor, MUBA neidudekoor ja üle-eestiline neidudekoor Leelo.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: