Pildid: Galeriis Metropol avati Fideelia-Signe Rootsi näitus "Ladu nr. 1"

Reedel avati Galeriis Metropol kunstnik Fideelia-Signe Rootsi näitus "Ladu nr. 1", mis otsib ühisosa elu, töö ja kunsti loomise vahel.

Näitus koosneb omavahel seotud allegoorilisest heli-installatsioonist ja kappi paigutatud töölesõidupäevikust. Kunstnik rõhutab ilma valehäbita, et enne lõputut "kastist välja" mõtlemise mantra kordamist peaks kõigepealt elus ja kunstis olema kast, millest välja murda.

Fideelia-Signe Roots on interdistsiplinaarne kunstnik, kes tegeleb peamiselt feminismi, ajalootõlgendamise ja viimasel ajal ka loomaõiguslusega. Aastatel 2017-2021 töötas ta väikeste vaheaegadega kolmes erinevas laos laotöölisena. On omandanud Tartu Ülikoolis maalikunsti bakalaureusekraadi, saanud Eesti Kunstiakadeemias interdistsiplinaarsete kunstide magistrikraadi ning kunstniku-uurimusega "Naine kui kangelane" doktorikraadi. Praegu õpib Tallinna Majanduskoolis sotsiaalmeedia spetsialistiks.

Näitus jääb Galeriis Metropol (Vana-Kalamaja 46) avatuks kuni 13. novembrini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: