Tartus avati stendinäitus "Tartu toidukaubandus 1960ndatest kuni tänapäevani"

Näitus „Tartu toidukaubandus 1960ndatest kuni tänapäevani”
Näitus „Tartu toidukaubandus 1960ndatest kuni tänapäevani” Autor/allikas: Tartu Linnamuuseum

Tartu Tasku keskuses on alates 17. oktoobrist avatud Tartu linnamuuseumi stendinäitus "Tartu toidukaubandus 1960ndatest kuni tänapäevani". Stendinäitus kajastab nii sõnas kui pildis Tartu kaubandusvõrgu arengut läbi aastakümnete.

Näituse rõhuasetus on toidukaubanduse ja sellega seotud teemade kujutamisel – letikaubandusest üleminek selvekauplusteni kuni kaasaegsete supermarketiteni välja.

Nõukogude-aegsest kaubanduselust tuuakse esile ka ettevõtete omaaegne oluline teemadering – poetöötajate sotsialistlikud kohustused, toidukaupade defitsiit ning seda puudutavad naljad ja anekdoodid. Lisaks näeb fotodelt, millist toidukaupa tartlastel toona poest üldse saada oli.

Hilisemat kaubandusvõrgu tugevat muutumist ilmestavad alates 1980. aastate lõpust loodud arvukad pisikesed erapoed ja kaubanduskooperatiivid, mida omakorda hakkasid sajandivahetusel aegamööda välja tõrjuma järjest uued supermarketid, täites turu kaubaküllusega.

Näituse on koostanud Eevi Kärdla ja kujundanud Marje Eelma.

Näitus jääb Tasku keskuse aatriumisse 17. novembrini. Edasi rändab näitus järgmistesse kaubandus- ja ostukohtadesse Tartus. 

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: