Theatrumis tuleb ettelugemisele Vootele Ruusmaa "Sjoo linna uulitsate tuska"

Vootele Ruusmaa
Vootele Ruusmaa Autor/allikas: Erakogu

9. detsembril kell 19 tuleb Theatrumis Eesti näitekirjanduse arendamise mentorprogrammi raames ettekandmisele Vootele Ruusmaa näidend "Sjoo linna uulitsate tuska".

Vootele Ruusmaa näidend "Sjoo linna uulitsate tuska" püüab avada luuletaja Artur Adsonit Võru linna ja tänapäeva kahe noore naisterahva kaudu. Poeetilises näitemängus põletavad tegelasi igatsus, vastamata tunded ja soov leida oma kohta heitlikus maailmas.

Eesti näitekirjanduse arendamise mentorprogramm on pilootprojekt, mis loob silla kirjutavate autorite ja teatrite vahele eesmärgiga arendada autorite oskust kirjutada teatrile. Programmi käigus soovitakse toetada autorit, kes on näidanud Eesti Teatri Agentuuri näidendivõistlusel osaledes üles huvi Eesti näitekirjanduse ja teatri vastu ning soovib neid ka omalt poolt edasi arendada. Autorit toetatakse programmi jooksul näitlejate ja lavastajate professionaalse tagasisidega ning vajadusel kaasatakse teemakohaseid eksperte.

Näitekirjanduse arendamise mentorprogramm toimub Eesti Teatri Agentuuri algatusel ja koostöös Eesti teatritega.

"Sjoo linna uulitsate tuska" autor ja helilooja on Vootele Ruusmaa, autori mentor Andri Luup, ettelugemise lavastaja Ott Aardam ja ekspert Õnne Kepp. Näidendit loevad Theatrumi näitlejad.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: