Eesti keeles ilmus Tove Janssoni novelli- ja esseekogumik "Puiestee ja teisi jutte"

Tove Jansson
Tove Jansson Autor/allikas: Dan Hansson / Scanpix

Kirjastus Hea Lugu andis välja Tove Janssoni novelli- ja esseekogumiku "Puiestee ja teisi jutte", kuhu on koondatud autori tekstid aastatest 1934–1997, mida pole varem avaldatud Janssoni enda raamatutes. Tekstid tõlkis rootsi keelest Maarja Aaloe.

Raamatu nimilugu "Puiestee" on Tove Janssoni esimene avaldatud novell ja see ilmus 1934. aastal. Tekstis satub Pariisis elav eakas mees ühtäkki silmitsi iseenda üksildusega.

Lisaks Tove Janssoni noorpõlvenovellidele sisaldab see kogumik ka valikut tema hilisematest juttudest täiskasvanuile. Nende hulgas on nii Edgar Allan Poest mõjutatud psühholoogilisi ja õudussugemetega lugusid kui ka koomilisi novelle.

Novelle saadavad Janssoni illustratsioonid teiste kirjanike tekstidele.

Kirjastus Hea Lugu on viimastel aastatel andnud uuesti eesti keeles välja nii kõik Tove Janssoni Muumi-raamatud kui ka tema täiskasvanutele mõeldud teosed "Aus pettur", "Reis kerge pagasiga", "Puhas mäng", "Kujuri tütar" ja "Suveraamat".

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: