Klassikaraadio läheb pühadele vastu erilise kontserdisarjaga "Viis laulu"

Helilooja ja muusik Raun Juurikas
Helilooja ja muusik Raun Juurikas Autor/allikas: Merily Malkus/ERR

Klassikaraadio klaveritoas esinevad pühade-eelsel nädalal omanäolised eesti muusikud. Alates esmaspäevast, 12. detsembrist kõlab klaveritoas viiel pärastlõunal kell 15.15 elav muusika, millest saab osa nii raadioeetri kui ka kultuuriportaali ja Jupiteri vahendusel.

Pühadeootuses kingib viis muusikut kuulajatele pooltunni oma loomingu ja mõtetega. Klassikaraadio klaveritoas astuvad üles džässpianist Raun Juurikas, muusik ja luuletaja Kaisa Kuslapuu, laulja ja näitleja Maili Metssalu, Vabariigi Pillimees Kert Krüsban ning palaganibluusi kollektiiv Kaisa Ling Thing.

Kontserdisarja avab lopsakalt mitmekülgne muusik Raun Juurikas. Süntesaatorimaastiku "halliks kardinaliks" nimetatud Raun Juurikas ühendab esmaspäeva pärastlõunal elektroonilised ja akustilised helid.

Teisipäeval annab minikontserdi ansambli Lonitseera eestvedaja Kaisa Kuslapuu, kelle instrumentide hulka kuuluvad klaver, orel, karmoška, torupill ja viled. Mitmekülgse muusiku ja luuletaja käekirja ja mõttemaailma on mõjutanud nii klassikaline, džäss- kui ka pärimusmuusika. Millistel instrumentidel musitseerib ta Klassikaraadio klaveritoas, selgub teisipäeval.

Laulev näitleja Maili Metssalu, kitarrist Jaan-Eerik Aardam ja klaverimängija Ott Kartau esitavad kolmapäeval muusikat Maili sügisel ilmunud autoriplaadilt "Kahe une vahel".

Vabariigi Pillimees, 24-aastane lõõtsavirtuoos Kert Krüsban lubab jõulueelsel ajal esitada kuulajatele oma lemmiklugusid.

Kontserdinädalale paneb punkti Eesti ainus ja seega parim palaganibluusi kollektiiv Kaisa Ling Thing.

Otsesaade "Viis laulu" jõuab raadioeetrisse Klassikaraadio klaveritoast, kus pühademeeleolu loovad jõulukuusk ja küünlahelk. Klassikaraadio avab klaveritoa uksed piiratud arvule külalistele ning kutsub veetma pärastlõunat hea muusika seltsis. Huvilistel palutakse end registreerida aadressil [email protected]

"Viis laulu" otseülekanded Klassikaraadios, ERR kultuuriportaalis ja Jupiteris alates 12. detsembrist kell 15.15:
Esmaspäeval, 12. detsembril Raun Juurikas
Teisipäeval, 13. detsembril Kaisa Kuslapuu
Kolmapäeval, 14. detsembril Maili Metssalu
Neljapäeval, 15. detsembril Kert Krüsban
Reedel, 16. detsembril Kaisa Ling Thing

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: