Galerii: Hobusepea galeriis avati Tarvo Varrese isikunäitus "Aja vari"

Reedel avati Hobusepea galeriis Tarvo Varrese isikunäitus "Aja vari", mis on oma formaadilt kohaspetsiifiline tekstipõhine installatsioon,

Varres vormistab valiku Maurice Blanchot' lauseid nii skulpturaalsete kui kontseptuaalsete objektidena. Lisaks enese ja aja mõtestamisele raamivad Varrese teoste mõtestikku veel ka paljususe, ähmasuse, vasturääkivuse ja piirikogemuse mõisted.

Tarvo Varres tegeleb hetkel teostes minatuse ja mittelineaarse aja teemadega. Ta on loonud fotoseeriaid, videoid ja installatsioone, kasutades neis ka heli, valgust ja teksti. Ta uurib lisaks ka nii kaasaegset kui varajasemat kirjandust ja filosoofiat, mis saab vahel ka osaks tema teostest.

Ta alustas avaliku näitusetegevusega 1991. aastal grupinäitusel "Guide to Intronomadism" Tallinna Kunstihoones ning on töötanud külalisõppejõuna EKAs ja Tartu Kõrgemas Kunstikoolis (1996–2016). Ta on pälvinud Kinoliidu noore fotograafi preemia (1992), Rühm T koosseisus Eesti Kultuurkapitali kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali aastapreemia (1996) ning on olnud Köler Prize 2018 nominent. Tema tööd kuuluvad Eesti Kunstimuuseumi kaasaegse kunsti kogusse.

Näitus "Aja vari" jääb avatuks 9. jaanuarini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: