Kultuuriportaal soovitab: Jaanis Valgu dokfilm "Ahto. Unistuste jaht" Jupiteris

"Ahto. Unistuste jaht" Autor/allikas: Kaader filmist

Ei ole just palju Eesti dokumentaale, mida võib vabalt ka seiklusfilmideks nimetada. Jaanis Valgu 2018. aastal valminud "Ahto. Unistuste jaht" on tänaseks põhjendamatult unustusehõlma vajunud, sest tegemist on nn arhiividokumentaalide meistriklassiga, mis vääriks igati ka rahvusvahelist tähelepanu.

1940. aasta maikuus maabus New Yorgis purjelaev Ahto. Laeva pardal oli kapten Ahto Valter, tema naine, kolmeaastane poeg ja reisikaaslased Ameerika Ühendriikidest, Kanadast, Austraaliast. Seljataha jäi poolteist aastat purjetamist.

Dokumentaalfilm räägib Ahto Valterist, suurelt unistajast, seiklejast ja meremehest, kelle II maailmasõja eelne ümbermaailmareis omanimelisel purjelaeval pani noored janunema seikluste järele ning ajakirjanikud tormi jooksma. Keegi ei teadnud, mis oli motiveeriv jõud ja ajend, mis pani teda seda kõike läbi tegema.

Filmis püütakse näidata Ahto Valteri maailmavallutuse ja unistuste poole püüdlemise rasket rada ning tutvustada omaaegset kuulsust, kellest tänapäeval eriti palju ei teata.

"Ahto. Unistuste jaht" on vaadatav Jupiteris.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: