llon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia võitis Kirke Kirt

Haapsalu Iloni Imedemaa avas tänavuse Ilon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia konkursi tööde näituse ning kuulutas välja konkursi võitja. Tänavu on laureaat 17-aastane Kirke Kirt Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumist.

Konkursi tseremoonia kuupäev pole juhuslik. Pühapäeval sai 93-aastaseks Rootsis elav Eestist pärit illustraator Ilon Wikland. Temanimelise noore kunstniku preemia konkursi võitis tänavu Kirke Kirt Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumist, kelle puhul tõi žürii välja suurepärast maalitehnika valdamist ja dünaamilisuse ning loomulikkusega silma paistnud illustratsioone. Tema juhendaja on Ave Ojaberg. Just illustratsioonide tegemine on Kirdile südamelähedane.

"See oli lihtsalt nii armas ja tore. Sulle antakse lugu ja mu vanemad on ka alati rääkinud, et ma võiksin kunagi tulevikus raamatuid illustreerida. See oli lihtsalt selline ideaalne võimalus katsetada seda," rääkis Kirt "Aktuaalsele kaamerale."

9. korda peetud konkursile laekus 41 teost. Osalejatel tuli esitada üks töö vabalt valitud teemal ja vähemalt kaks illustratsiooni eesti rahvajutule "Luhast leitud naine". Konkursi žürii liige Urmas Viik ütles, et nagu ka varasematel aastatel olid tööd eeskätt klassikalise illustratsiooni põhised. Ta julgustab noorte kunstnike juhendajaid, et nad vaataksid illustratsioonile avarama pilguga.

"Siin võiks olla võib-olla rohkem erinevaid mängulisi tehnikaid. Kollaaži, kas või fotot näiteks. Foto ei tähenda seda, et on lihtsalt üks pildistatud nägu, vaid ka illustratsioonis võib lavastada erinevaid ruumilisi olukordi ja seda pildistada. Neid võimalusi on tegelikult hästi palju," rääkis Viik.

Konkursitööde näitus on Iloni Imedemaal avatud 26. märtsini.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: