Portreefilmide konkursil valiti välja neli uut projekti

Leelo Tungal
Leelo Tungal Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Rahvusringhäälingu, filmi instituudi ja kultuurkapitali poolt ellu kutsutud portreefilmide konkursil valiti tänavu välja neli filmiprojekti.

Novembris välja kuulutatud portreefilmide konkursile laekus 16 ideekavandit, zürii valikul saavad tootmistoetust neli filmiprojekti. Seekordse konkursi võidutööde ühiseks märksõnaks on kultuur ja selle silmapaistvad figuurid, kelle loomingul ja tööl on laiaulatuslik mõju: Leelo Tungal, Peeter Laurits, Eva Toulouze ja Liina Siib.

Žüriisse kuulunud Maria Avdjuško sõnul oli konkurents tihe ja esitatud ideekavandid kõik väga huvitavad. "Kõik portreteeritavad persoonid vääriksid oma filmi," kirjeldas ta konkursile esitatud töid. Žürii valitud nelja projekti puhul tõi Avdjuško esile kirglikku lähenemist portreteeritavale ja tugevaid stsenaariume. "Stsenaarsed plaanid olid realistlikud ja põhjalikult läbi töötatud. Visuaalsed näited kinematograafiliselt huvitavad."

Portreefilmide konkursi välja valitud tööd:

"Ükskord me naerame niikuinii" (Leelo Tungal). Režissöör Marta Pulk, tootja Stellar Film

"Laskumine orgu" (Peeter Laurits). Režissöör Johan Huimerind, tootjad Tandem Film ja Uim & Sons

"Teekond koju" (Eva Toulouze). Režissöör Liivo Niglas, tootja F-Seitse

"Liina Siib. Naine, kes võtab vähe ruumi" (Liina Siib). Režissöör Indrek Spungin, tootja Menufilmid

Uued portreedokumentaalid peaksid valmima aasta-pooleteise jooksul. Filme esitletakse esmalt kinos ning seejärel jõuavad need ERR-i telekanalitesse ja Jupiteri.

Portreefilmide konkursi žüriisse kuulusid kolme portreefilmi autor ja värske kultuurkapitali aastapreemia laureaat Maria Avdjuško (sõltumatu ekspert), Kaarel Kuurmaa (Eesti Kultuurkapital), Filipp Kruusvall (Eesti Filmi Instituut) ja Mart Luik (Eesti Rahvusringhääling).

Dokumentaalfilmide tootmist rahastavad Eesti Rahvusringhääling, Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital. Eelarve ühe filmi kohta on tõusnud 42 000 euroni.

Viimati on valminud portreefilmid Kukerpillidest, Evald Hermakülast, Mare Trallast ja Marju Länikust. Varasemad filmid on portreteerinud Merle Karusood, Vello Salo, David Vseviovi, Marju Lepajõed, Raul Vaiksood, Konstantin Vassiljevit, Toomas Edurit jt.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: