Fotografiskas avatakse Downi sündroomiga tüdruku elu portreeriv näitus

Foto: Snezhana Von Büdingen-Dyba

Fotografiska Tallinnas avatakse reedel Snezhana Von Büdingen-Dyba näitus "Kohtumised Sofiega", mis räägib läbi portreefotode Downi sündroomiga Sofie igapäevaelust ning teismeea juurde käivatest tõusudest ja mõõnadest.

Sofie elab koos oma perekonnaga Saksamaal, väikeses Eilenstedti külas asuvas 16. sajandist pärit mõisas. Fotograaf jälgis ja portreteeris Sofiet neli aastat, mille tulemusena valmiski käesolev näitus.

Fotografiska Tallinna kaasasutaja ja näituste juht Maarja Loorents sõnas, et keskkond, kus Sofie kasvab, ongi justkui 16.–17. sajand. "See on tõepoolest selline väga maagiline ja maaliline keskkond," nentis ta.

Loorents selgitas, et Snezhana Von Büdingen-Dyba on peamiselt portreefotograaf, kes keskendub õrnadele sotsiaalsetele teemadele.

"Ta on väga palju pühendanud ennast just Downi sündroomiga inimeste jäädvustamisele. Meie roll ongi näidata nende inimeste igapäevaelu, sest mida rohkem me erivajadustega inimesi näitame, seda loomulikum see meile kõigile on."

Näitus "Kohtumised Sofiega" on Fotografiska Tallinnas avatud 3. septembrini.

Toimetaja: Karmen Rebane

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: