Vaata uuesti: vestlusring "Millised eetilised küsimused on praegu Eesti muuseumides aktuaalsed?"

Laupäeval kell 16 toimus Kumu vestlus teemal, kuidas kõneleda minevikuga: millised eetilised küsimused on praegu Eesti muuseumides aktuaalsed?

Vestlusel arutleti meditsiinieetika, surma ja kannatuste käsitlemise üle, juttu tuli ka rassiteemadest ning ümbernimetamise vajalikkusest ja võimalikkusest.

Samuti küsiti, millised on need teemad ja küsimused, mis on praegu Eesti muuseumiväljal aktuaalsed nii kuraatorite kui ka ühiskonna tasandil, kas need eristuvad või sarnanevad suundumustega Euroopas ning millised on muutustest tulenevalt uued kureerimispraktikad.

Vestlust modereeris ajaloolane ja museoloog Mariann Raisma. Vestlusel osalesid filosoof ja professor Margit Sutrop, filoloog ja keeletoimetaja Hille Saluäär ning kunstiajaloolane ja kuraator Kristiina Tiideberg.

Näitus "Kunst või teadus" võtab esimest korda põhjalikuma vaatluse alla kunsti ja teaduse suhete ajaloo Eestis. Näitusel vaadeldakse Eesti teaduspildi vastuolulisi suhteid Vene impeeriumi valduste kaardistamise ja kontrollimisega.

Näituse fookuses on ka kogudes leiduva materjali päritolu ja muuseumieetika küsimused: kuidas leida uusi viise teaduskogude kujunemise ajaloos peituva sotsiaalse ebavõrdsuse ja tõrjutuse uurimiseks ja esitamiseks?

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: