Olav Osolin: Helgi Erilaiu sarnast imelist raadiohäält ei ole ega tule ka

Reedel lahkus meie hulgast 80-aasta vanuselt legendaarne raadiohääl Helgi Erilaid. Eesti Raadios töötas Eesti kaunimaks raadiohääleks valitud Erilaid üle 50 aasta. Tema kunagine kolleeg Olav Osolin tõdes, et Erilaiu-sarnast imelist raadiohäält teist ei ole ega tule ka.

Raadiosse asus Helgi Erilaid tööle pärast Tartu Ülikooli lõpetamist 1966. aastal. Esmalt oli ta Päevakaja toimetaja, aastast 1969 kuni 1993. aastani toimetas ta Vikerraadios "Keskööprogrammi" ja aastatel 1970–80 koos Tõnis Erilaiuga saadet "Soovid, soovid, soovid". Tema hilisema saatesarja "Aja jälg kivis põhjal" on avaldatud ka mitu raamatut.

"Minu jaoks oli Helgi Erilaid mitte ainult imeline raadiohääl, kellesarnast teist ei ole ja ei tule ka, aga ta oli üldse esimene inimene, kes mind raadiotöö juures juhendas ja mind sinna saladustesse pühendas," rääkis "Aktuaalsele kaamerale" endine Eesti Raadio kolleeg Olav Osolin. "Mis seal salata, ta oli ikka raadiomajas erakordselt šarmantne daam, temaga koos töötada oli noorele tegijale ikkagi äärmiselt meeldiv."

Erilaid on pälvinud Eesti Ringhäälingute Liidu aastaauhinna Kuldmikrofon (2003) ja Valgetähe V klassi teenetemärgi (2007).

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: