"Apteeker Melchiori" kolmas osa jõuab tuleval nädalal kinodesse üle Eesti

"Apteeker Melchior. Timuka tütar" Autor/allikas: Robert Lang

"Apteeker Melchiori" triloogia kolmas osa jõuab kinodesse järgmisel nädalal, kui esilinastub uus kodumaine mängufilm "Apteeker Melchior. Timuka tütar", mis on režissöör Elmo Nüganeni sõnul eelmistest osadest pingestatum ja intensiivsem.

"Apteeker Melchiori" kolmandas osas satub Melchiori naine Keterlyn jõhkra kallaletungi tunnistajaks. Tundmatu noormehe elu õnnestub päästa, kuid mälu kaotanud ohver ei tea, kes ta on ja kuidas enda jaoks võõrasse Tallinnasse sattus.

Sündmuskohalt leitud sõrmus juhatab Melchiori öise vennaskonna jälile, küsimusi tekitab ka laadapäeval esinenud veiderdajate trupp. Hirmuäratavad märgid vihjavad, et ohus pole üksnes tapmiskatsest toibuv tundmatu, vaid ka teda ravivad Melchior ja Keterlyn. Samal ajal saabub linna ka paavsti saadik, keda teatakse halastamatu nõiakütina ... 

Režissöör Elmo Nüganeni sõnul jõuab kolmanda filmiga lõpule Melchiori esimene eluring. "Triloogia lõppvaatus on kolmest filmist kõige pikem ja kindlasti kõige pingelisem. See film on ehk ka kõige minulikum. Ma tahtsin panna Melchiori piirsituatsioonidesse, raskete eetiliste valikute ette. Tahtsin näha, kas ta tuleb selle pressi alt elusalt välja ja hoidsin talle pöialt," sõnas ta. Filmi pikkus on 100 minutit.

Nüganen rõhutas, et kuigi filmid moodustavad kokku suure terviku, on iga krimilugu vaadatav ka eraldiseisva mängufilmina.

"Apteeker Melchiori" triloogia viimases osas astuvad juba eelmistest filmidest tuntud peaosatäitjate Märten Metsaviiru, Maarja Johanna Mägi ja Alo Kõrve kõrval üles uued tegelaskujud, keda mängivad Karl Robert Saaremäe, Ott Raidmets, Hele Kõrve, Martin Veinmann, Andres Mähar ja Jan Uuspõld.

Keskajast inspireeritud krimitriloogia kolmanda osa "Apteeker Melchior. Timuka tütar" pidulik esilinastus toimub Apollo Solarise kinos 10. aprillil ning film jõuab kinodesse üle Eesti 14. aprillil. Valitud kinodes toimuvad eelseansid juba lihavõttepühade perioodil alates neljapäevast, 6. aprilli õhtust. Erilinastused koos filmitegijate sissejuhatusega toimuvad 12. aprillil Jõhvis, 13. aprillil Tartus, 15. aprillil Kuressaares ja 19. aprillil Viljandis. 

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: