Video: vestlusring "Kes mõjutab mõjuisikuid?"

{{1681820940000 | amCalendar}}
Kes mõjutab mõjuisikuid?
Kes mõjutab mõjuisikuid? Autor/allikas: Rahvusraamatukogu

Rahvusraamatukogu vestlussarjas "Infomüra" võetakse aprillis vaatluse alla mõjuisikud. Vestlusringi "Kes mõjutab mõjuisikuid?", mida saab järele vaadata ka ERR-i kultuuriportaalist.

Mõjuisikute mõjuväli ulatub kaugemale kui ilu- ja moesoovitused. Eeskujud jagavad oma jälgijatega ka hinnanguid ja kogemusi näiteks tervise, seksuaalsuse, soorollide, lastekasvatamise, psühholoogia ning poliitika kohta. Need subjektiivsed seisukohad ei tulene aga ilmtingimata akadeemilistest ja erialastest ekspertteadmistest. Ometi jälgivad ja usaldavad tuhanded jüngrid isehakanud jutlustajate seisukohti. Ja mida suurem on mõjuisiku auditoorium, seda enam soovivad temaga koostööd teha ettevõtted, kes omakorda kahtlast infot võimendavad. Ent kas auditooriumi suurus ja sellised koostööd on ikka usaldusväärsuse pitser? On selline mõjuväli läbipaistev ja süütu?

Teemat avasid blogi Propastop kaasautor Rahel Aerin Eslas, sihtasutuse SALK asutaja ja eestvedaja Tarmo Jüristo ning antropoloog ja seksuoloog Kristina Birk-Vellemaa. Arutelu modereeris rahvusraamatukogu meediapädevuse spetsialist Eva Ladva.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: