Viljandis Rüki galeriis avatakse Cloe Jancise näitus "Soovide kaev"

Cloe Jancis
Cloe Jancis "Autoportree" (2022) Autor/allikas: Cloe Jancis

Reedel avatakse Viljandis Rüki galeriis Cloe Jancise näitus "Soovide kaev", mis on jätk 2022. aastal Tallinna linnagaleriis toimunud samanimelisele näitusele.

Viljandi isikunäitusel jätkab kunstnik ilu ja eneseesitlusega seotud objektide, rituaalide ja müütide vaatlemisega, mille puhul huvitab teda nende nähtute mõju enesetajule ja minapildile. Näituse fookuses on peegel ning selle psühholoogilised ja müütilised kõrvaltähendused, selle muutumine luksusesemest igapäevaobjektiks ning peegli roll enesevaatluses ja eneseesitluses.

Oma teoste kaudu mõtiskleb Jancis ilu ja noorusega seotud kinnismõtetest, ihast vastata sotsiaalsetele ootustele, naise suhtest oma peegelpildiga ning iseenda kuvandi kummituslikust kohalolekust.

Cloe Jancis on Tallinnas  elav kunstnik, kes töötab peamiselt foto, video ja installatsiooni meediumites. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia fotograafia eriala ning õpib praegu EKA vabade kunstide teaduskonnas kaasaegse kunsti magistriprogrammis.

Näitus "Soovide kaev" jääb Rüki galeriis avatuks 18. juunini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: