Viljandi Rüki galerii avab Evelin Zolotko maalinäituse "Päeva Palee III"

Fragment teosest „Nimeta“, 2023.
Fragment teosest „Nimeta“, 2023. Autor/allikas: Evelin Zolotko

Neljapäeval, 30. märtsil kell 17.00 avab Viljandis Rüki galerii Evelin Zolotko maalinäituse "Päeva Palee III". Näitus on jätk kunstniku 2021. aastal Tartus galeriis Pallas ja Tallinnas Solaris galeriis toimunud väljapanekutele.

"Päeva Palee maastikke võib kujutada ette kohtadena, kus on keegi tegutsenud, loonud utoopilise keskkonna, mille otstarve pole päris selge – ja see võibki selgusetuks jääda. Ent maalidel on kujutatud hetke, mis pole tähenduslik ainult päikesevalguse, st kellaaja, vaid ka aja kui sellise kontekstis," kirjutab Jan Kaus.

"Võib mõelda nii: need ruumid on hüljatud, võib-olla igaveseks, keegi on just pühkinud seinte vahelt ära viimase kühvlitäie liiva ja lahkunud viimase alusega. Ja võib mõelda vastupidi: need ruumid ootavad täitumist, need on juba täitumas, kohe astub keegi nurga tagant või sammaskäigu varjust välja."

Evelin Zolotko (1982) on Tartus tegutsev maalikunstnik. Ta on lõpetanud Kõrgema Kunstikooli Pallas (2008) ja Tartu Ülikooli maaliosakonna (MA, 2012), näitustel esinenud 2005. aastast. 2016. aastal pälvis ta Ado Vabbe preemia maaliseeria "Plat Principal" eest. Ta on Tartu Kunstnike Liidu liige.

Näitus jääb avatuks 6. maini.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: