Pildid: Solarise galeriis avati üheks päevaks näitus "Maalitud arhitektuur"

Kolmapäeval avanes Solaris galeriis Californias Los Angeleses ja Palm Springsis eksponeeritud Eesti ja Läti maalikunstnike arhitektuuriteemaline maalinäitus "Maalitud Arhitektuur". Näitus avati vaid üheks päevaks.

 "2019. aastal viisin California kunstiinstitutsiooni Venice Institute of Contemporary Art kutsel Ameerikasse varasemalt Fahle Galeriis eksponeeritud rahvusvahelise ühisnäituse "Maalitud Arhitektuur". Antud näitus põhineb Eesti ja Läti maalikunstnike loomingul ja see oli eksponeeritud Los Angeleses San Pedro Artist Districtil ja ka Palm Springs. Seoses 2019. aastal alanud ülemaailmsete reisipiirangutega jäi näitus Californiasse n-ö luku taha. Nüüd pea neli aastat hiljem õnnestus kogu autorite looming Eestisse tagasi tuua," selgitas kuraator Meelis Tammemägi.  

"Maalitud arhitektuur" sai alguse maalikunstnike Aleksejs Naumovsi ja Vilen Künnapu sõprusest ning ideest teha ühine näitus. Näitust esitleti esmakordselt 2019. aasta kevadel üle 1500 ruutmeetril Fahle ja Fahle Park galeriides Tallinnas, Eestis. Kui Fahle galeriides oli näitus eksponeeritud suureformaadilisena, siis Kaliforniasse jõudis autorite väljapanek uues koosluses just väikeseformaadiliste teostena, Solaris galeriis tuli näitus eksponeerimisele täpselt sellisena nagu seda Californias näha võis.

Näitusel osalesid Aleksejs Naumovs, Vilen Künnapu, Andris Vitolinš, August Künnapu, Martin "QBA" Kaares, Liisa Kruusmägi ja Meriliis "Meru" Rinne. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: