TarSlämmi võitjaks tuli lavaluuletaja Murca

Murca
Murca Autor/allikas: Karolin Viilukas

Prima Vista kirjandusfestivalil Tartus selgus 11. mail TarSlämmi esikolmik, kes jätkab võistlemist üleriigilisel Eesti Slämmil, kus valitakse meister Euroopa prõmmul osalemiseks.

Tartu võitjaks tuli lavaluuletaja Murca, kes on TarSlämmil osalenud juba aastaid, alustades juba ligi kümme aastat tagasi. Edasi pääsesid ka 2018. aasta Eesti meister Silver Sepp ja uue tulijana noor luuletaja Mihhail Boitsov.

Reval Slämmi finaalist, mis toimus 5. aprillil, pääsesid Eesti Slämmi finaali Joonas Veelmaa, Mai Angerjärv ja Riste Sofie Käär. Suvel on tulemas veel Pärnu prõmmu voor, kuhu on soovijatel võimalik ennast veel esinejana üles anda.

Euroopa prõmmu korraldatakse tänavu Belgias Antwerpenis, kust see traditsioon ka alguse sai. Üks selle eestvedajatest on luuletaja Philip Meersman, kelle juhtimisel leidis Prima Vista ajal Tartus sel aastal esimest korda aset rahvusvaheline lavaluule festival.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: