Prima Vistal selgusid ulmejutuvõistluse tulemused

Andrei Samoldin
Andrei Samoldin Autor/allikas: Jaana Muna

Prima Vista raames selgusid Eesti Ulmeühingu ja kirjastuse Fantaasia tänavuse, järjekorranumbrilt seitsmenda ulme lühijutuvõistluse võitjad.

Esimese koha pälvis Andrei Samoldin jutuga "Vennad nüüd kokku said!", teise koha Tim Hornet "Kuningatütre vari" ja kolmandat kohta jagasid Jaagup Mahkra ja Joel Jans "Mobilis in mobili" ning Marek Liinev "0,01%".

Zürii oli koosseisus: eelmise jutuvõistluse võitja Häli Kivisild, Eva Luts kirjastuse Fantaasia esindajana, ulmekirjanduse arvamusi koondava Ulmekirjanduse Baasi looja Andri Riid, võrguajakirja Reaktor toimetaja Laura Loolaid ja Tartu Raatuse kooli kirjandusõpetaja Tõnis Hallaste.

Osa võttis 59 lugu. Kuigi jutte oli vähem kui eelmisel korral, tuli žürii sõnul lugeda siiski rohkem, sest jutud on läinud pikemaks, mis tähendab, et jutu lubatud pikkust kasutatakse rohkem ära.

"Ühte esiletõusvat teemat ei olnud, jutud olid väga erinevad. Jutuvõistluse tase ei olnud langenud, silmnähtavalt küündimatuid jutte pigem ei olnud," märkis žürii.

Esikümnesse jõudnud lood ilmuvad taas ulmeantoloogias Täheaeg.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: