BFMi Püha Jüri päeva konverentsi fookuses on tänavu nähtavuse temaatika

Kinovärgiga mandariin
Kinovärgiga mandariin Autor/allikas: Kairit Leibold /ERR

29. mail toimub BFM-i Püha Jüri päeva konverents, mis keskendub loodud teoste nähtavusele. Konverents algab kell 12.00 Tallinna Ülikooli Maximumi auditooriumis (A-002) ning on kõigile tasuta.

Sündmuse üks korraldaja ja filmikunsti üliõpilane Margareth Villers ütles, et programm on sarnaselt eelnevatele aastatele põnev ning keskendub aktuaalsele teemale. "Püstitame näiteks küsimuse, kuidas suudavad Eesti filmid laia maailma ja erinevate festivalide konkurentsis nähtaval püsida," rääkis Villers.

Päeva juhatavad sisse tudengite uurimistööd unustusse vajunud arhiivimaterjalide vallas. Samuti avatakse Jüri Sillarti 80. sünnipäevaks pühendatud näitus, mis avab Sillartit mitmest küljest – filmioperaatori, õppejõu ja isiksusena. Järgnevad vestluspaneelid Eesti filmide rahvusvahelise nähtavuse teemadel. Lisaks filmitudengitele osalevad vestluspaneelides raadiosaate "Kinovärgiga mandariin" loojad Maarja Hindoalla, Andrei Liimets ja Ralf Sauter, samuti produtsent Katrin Kissa ning mitmed teised.

Tänavu 12 korda toimuva Jüri Sillarti mälestusele pühendatud konverentsiga hoiab BFMi filmikunsti suund tava, kus vähemalt kord aastas luuakse võimalus kokku tuua filmikunsti üliõpilased, õppejõud, filmitööstuses tegevad professionaalid ning filmiajakirjanikud.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: