Galerii: Kopli trammiliini lõpp-peatuses avati näitus

Kopli trammiliini lõpp-peatuses avati näitus "Kaunis nänn, võluv kola ja kõik ülejäänud asjad".

Kuut näitusel "Kaunis nänn, võluv kola ja kõik ülejäänud asjad" osalevat kunstnikku seob armastus asjade vastu: nende looming keerleb peaaegu unustatud leidesemete ümber, justkui pikendades nende eluiga. Läbi argiste objektide pingsa vaatlemise, kogumise, lammutamise ja kordamise, heidetakse pilk inimkonna alateadvusesse. 

Näitus leiab aset Kopli trammiliini viimasesse peatusse paigutatud vanas kioskis. Kiosk on kui absoluutne vaateaken, mis on mõeldud asjade võimalikult heaks eksponeerimiseks.

Putkaletile laotunud teosed uurivad inimese armastust ilukulinate vastu, masstootmise absurdset olemust, esemete võimet kogukondi ühendada ja lahutada. Kunstnikud tegelevad asjade najal nii autobiograafiliste, poeetiliste kui antropoloogiliste küsimustega.

Kioski müüja asemel on kioskis valvel igal päeval üks kunstnikest, mistõttu võtab näitusekogemus iga kunstniku või kuraatori kohalolu kaudu igal päeval veidi erineva kuju.

Näitusel osalevad kunstnikud: Sandra Ernits, Rose Magee, Mara Kirchberg, Sarah Nõmm, Siim Preiman ja Leonor Talefe ning näituse kuraator on Anita Kodanik
Graafiline disaini eest vastutas Kertu Klementi.

Näitus on avatud 3.–11. juunini.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: