Kirjanike liidu Siuru fondi stipendiaat on Paul Raud

Paul Raud
Paul Raud Autor/allikas: Erakogu

Kirjanike liidu eestseisus otsustas anda seekordse Siuru stipendiumi Paul Rauale, kelle mosaiikromaan "Kellata torn" (2019) pälvis Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlusel EKI ja Emakeele Sihtasutuse keeleauhinna.

Eelmisel aastal ilmusid Paul Raua tõlkes ka Tiziano Scarpa lühiromaan "Stabat Mater" ja Alberto Moravia romaan "Põlgus". Eestseisuse liikme Doris Kareva sõnul esindab Paul Raud Siuru taset, mitte skandaalsust.

Siuru fond põhineb Stockholmis tegutsenud Marie Underi ja Artur Adsoni mälestusfondi pärandil ja selle eesmärk on toetada oma loometee alguses olevaid autoreid, kelle teos või teosed on kantud Siuru vaimust ja toonud eesti kirjandusse värskeid tuuli.

Siuru stipendiumi mõte tekkis 2017. aastal, kui möödus 100 aastat Siuru kirjandusrühmituse sünnist, mille tähistamiseks valmis lavastus "Siuru õhtu 100". Seni on stipendiumi pälvinud Kristjan Haljak (2018), Joosep Vesselov (2021) ja Mirjam Parve (2022). Siuru stipendiumi suurus on 1500 eurot.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: