Siuru fondi stipendiaat on tõlkija ja luuletaja Mirjam Parve

Mirjam Parve
Mirjam Parve Autor/allikas: Dmitri Kotjuh

Siuru fond põhineb Stockholmis tegutsenud Marie Underi ja Artur Adsoni mälestusfondi pärandil ja selle eesmärgiks on toetada oma loometee alguses olevaid autoreid, kelle looming kannab Siuru vaimsust ja on toonud eesti kirjandusse värskeid tuuli.

Siuru stipendiumi mõte tekkis 2017. aastal, kui möödus 100 aastat Siuru kirjandusrühmituse sünnis. Seni on stipendiumi pälvinud Kristjan Haljak 2018. aastal ja Joosep Vesselov 2021. aastal.

2022. aastal otsustas žürii koosseisus Triinu Tamm, Märt Väljataga ja Karl Martin Sinijärv anda seekordne Siuru stipendium Mirjam Parvele. Mirjami seni tähtsaim tõlketöö on Virginia Woolfi kogumik "Kirjutamata romaan ja teisi jutte" Loomingu Raamatukogus (2017), tänavu pälvis ta luuletus "Jahtuvas saunas" Juhan Liivi auhinna. Lisaks luuletuste kirjutamisele on ta neid tõlkinud ja tõlkimist käsitlenud.

Siuru stipendiumi suurus on 1500 eurot ja see antakse Mirjam Parvele üle 17. juunil kell 15.30 Tallinna Kirjanike Maja (Harju 1) musta laega saalis.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: