Galerii: Tallinna Kirjanike Maja 60. sünnipäeva luule- ja muusikaõhtu

Tallinna Kirjanike Maja 60. sünnipäeva puhul leidis kolmapäeval, 6. juulil aset nii hoone sisehoovis kui ka musta laega saalis luule- ja muusikaõhtu "Majatäis laule ja lugusid".

Hoone sünnipäeva raames lugesid ning laulsid klassikute-residentide ja iseenda tekste Helin-Mari Arder, Veronika Kivisilla, Asko Künnap, Maarja-Liis Mölder, Mari-Liis Müürsepp, Jürgen Rooste, Karl Martin Sinijärv, Jelena Skulskaja, Sirli Staub ja Kalev Vapper. Pillidel lõid meeleolu Siim Aimla ja Jaan Jaanson.

August ja Heili Volbergi projekteeritud Kirjanike Maja ehitati Harju tänava pommitatud alale spetsiaalselt Eesti Kirjanike Liidu ning kirjanike tarvis. Hoone järgib toonast populaarset Skandinaavia arhitektuuri esteetikat. Klassikaks on tunnistatud hoone Kuninga tänava tiivas asuvate ruumide (sh musta laega saali) ja restorani Pegasus sisekujundused, mida on püütud alles hoida tänapäevani.

Kirjanike Majas on elanud ja loonud loomingut eesti kirjandusele väga olulised autorid: Viidingute suguvõsa (ja hiljem Tarandid), Raudade suguvõsa, Jaan Kross ja Ellen Niit oma lastega, Rummod, Sangad, Kaplinskid, Suumanni Sass, Enn Vetemaa ja mitmed teised.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: