Maajaama kunstitalu tähistab kümnendat sünnipäeva uue maja avamisega

Kümnendat sünnipäeva tähistav Lõuna-Eesti kunsti- ja tehnoloogiatalu Maajaam avab 17. juunil uue residentuurimaja.

Kunstnike Timo Tootsi ja Mari-Liis Rebase eestveetav Maajaam tegutseb Otepää külje all ning selle üheks peamiseks tegevusalaks on kunstiresidentuuride korraldamine. Maajaamas ristuvad traditsiooniline talupidamine, uued tehnoloogiad ja looduses olemise kogemus. 

Valminud on nii uus residentuurimaja, kus kunstnikele on loodud avatud stuudioruum ja eraldiseisvad majutustingimused kui ka suuremate teose jaoks sobiv stuudio ehk Trollitöökoda.

Mari-Liis Rebase sõnul muudavad need uuendused kunstitalu oluliselt. "Nüüd saame võtta vastu rohkem kunstnikke ja pakkuda professionaalseid tingimusi nii tööks kui elamiseks," selgitas ta.

Külastajaid oodatakse Maajaama 17. juunil alates kella 14st. Kavas on Maajaama ekskursioon, saab näha, kuidas köetakse suitsusauna ja milliste masinatega Maajaamas kunst sünnib. Tutvustatakse ka järgmisel suvel avatavat vabaõhunäitust "Metsikud bitid", mis kuulub Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi.

Performatiivse vahepalana tuleb ettekandmisele Taavi Suisalu "Mürafoonia muruniidukitel", mida dirigeerib dirigent ja helilooja Arash Yazdani ja mida esimest korda esitati linnafestivalil Uit. Metsikut toitu tutvustavad Liis Tuulberg ja kunstnik Kadri Toom koos lastega. Sündmuse muusikalise meeleolu eest hoolitsevad Aivar Tõnso, Joonatan Allandi, Helen Västrik ja Mari-Liis Rebane. 

Koostöös Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega väljub Tallinnast ja Tartust ka kunstibuss.

Trollitöökoja ja uue hoone arhitekt on Andrus Mark.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: