Galerii: Maajaama kunstitalu pidas 10. sünnipäeva ja avas uue maja

Kümnendat sünnipäeva tähistanud Lõuna-Eesti kunsti- ja tehnoloogiatalu Maajaam avas 17. juunil uue residentuurimaja.

Kunstnike Timo Tootsi ja Mari-Liis Rebase eestveetav Maajaam tegutseb Otepää külje all ning selle üheks peamiseks tegevusalaks on kunstiresidentuuride korraldamine. Maajaamas ristuvad traditsiooniline talupidamine, uued tehnoloogiad ja looduses olemise kogemus. 

Külastajatele tehti Maajaama ekskursioon, mille käigus sai uudistada residentuurimaja, stuudiot ning trollitöökoda. Maajaama eestvedajad ja kunstnikud Timo Toots ja Mari-Liis Rebane näitasid vahendeid ja masinaid, millega talus kunsti on võimalik teha ning tutvustasid järgmisel suvel avatavat vabaõhunäitust "Metsikud bitid", mis kuulub Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi.

Ettekandmisele tuli Taavi Suisalu helisündmus "Mürafoonia muruniidukitel", mida dirigeeris helilooja ja dirigent Arash Yazdani. Liis Tuulberg ehk Metsik Toit tutvustas ja pakkus külalistele fermenteeritud metsikut toitu. Käty ja Jüri Tarkpea Tartus tegutsevast traditsioonilise fotograafia kompetentsikeskusest Ag47 tutvustasid huvilistele märgplaat fotograafiat. 

Sündmuse muusikalise meeleolu eest hoolitsesid DJ-d Aivar Tõnso, Joonatan Allandi, Mari-Liis Rebane ja Helen Västrik. Päeva lõpuks said külalised nautida suitsusauna ning uudistada ka naabertalu Ponimaa asukaid. 

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: