Galerii: Narva Kreenholmis etendub ballett "Another World"

Narva Kreenholmis etendub 18. augustil ballett "Another World"', mis põhineb Depeche Mode'i muusikal ja Haruki Murakami romaanil "Hard-Boiled Wonderland and the End of the World".

Leedu ambitsioonika balletiteatri Balti Balletiteatri lavastus jõuab Eestis publiku ette Narva ooperipäevade programmis.

"Selles etenduses on trupi koosseisus laval elukutselised veteranid ning nendega koos mitmed värskelt balletikooli lõpetajad, kes võtavad vapralt vastu väljakutsed teistsuguses balletilavastuses. Paljud tantsijad on ka ise Depeche Mode'i fännid ning trupp leiab üksmeelselt, et lavalt kõlavates laulusõnades ja meloodiates on palju draamat, mille edasiandmine tantsus nõuab pingutust ning jätab unustamatu mulje," ütleb "Another world" lavastaja, koreograaf Marija Simona Šimulynaitė.

Balti Balletiteatri (Baltic Ballet Theater) kahetunnine kaasaegse balleti etendus ühendab endas erinevad kunstižanrid ja pakub elamusi sümbolitest, filosoofiast, kujunditest ning hoogsast muusikast. Esmakordselt esitati seda Leedu EL eesistujamaa sündmuste raames 2013. aastal ning lavateos on võitnud PixelAWARDS digitaalse loomemajanduse auhinna. 

VII Narva Ooperipäevad toimuvad Narva Kreenholmis ja Narva Kultuuriresidentuuri hoovis 16.-19. augustil. Festival toob lavale Bartóki ooperi "Hertsog Sinihabeme loss" ja Cilea ooperi "Adriana Lecouvreur" esietendused.

Festival võõrustab külalisetendustena Pergolesi ooperit "La serva padrona" ("Teenijanna-käskijanna") Leedu Rahvusooperi esituses ning  Depeche Mode'i muusikal ja Haruki Murakami romaanil põhinevat balletti "Another world" Balti Balletiteatri esituses. Lisaks on kordusena kavas Narva Ooperipäevade 2022. aasta kõige suurema publikumenuga lavastus - Jevgeni Gribi ja Jack Trayleni ballett "Flesh". 

Toimetaja: Aet Kubits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: