Pildid: Paide mahajäetud kaubanduskeskus täitus Arvamusfestivali raames näitustega

Paide mahajäetud ostukeskusest sai kolmeks päevaks kunstisaal, kus on väljas Loora Kaubi näitus "Inimene ei näe kunagi unes päikest" ja Kristel Zimmeri näitus "X". Väljapanekud jäävad Paides aadressil Keskväljak 15 avatuks kuni 12. augustini.

Loora Kaubi "Inimene ei näe kunagi unes päikest" käsitleb pidevas vahepealsuses olemise tunnet. Näitus võrdleb keha ainega, mis võib laguneda, lahustuda, kooruda, end kasvatada ja siis jälle ebavajalikust osast loobuda.

Kristel Zimmeri "X" on nagu ümberkehastumine millekski, mis on tegelikult kogu aeg igal inimesel olemas. Seega ei ole"X" siiski ümberkehastumine, vaid lihtsalt perspektiivi muutmine. See on vastuoluline tunne –muutumine millekski jõuliselt primitiivseks, aga püsimine  samas täpselt sellesama kahel jalal seisva, kahe käe ja ühe peaga inimesena. 

Näitus tuuakse Paidesse osana tänavusest Arvamusfestivali kultuuriprogrammist. "See näitus on Arvamusfestivalil lausa hädavajalik. Rääkimise, kuulamise ja argumenteerimise kõrval on oluline keskenduda ka kehadele, mis asuvad iga argumendi taga ning mis intellektuaalsetest vastasseisudest hoolimata seovad meid ümbritseva keskkonnaga," selgitas Arvamusfestivali kultuuriprogrammi kuraator Margaret Tilk.

"Arvestades, et 2023. aasta Arvamusfestivalil kultuuriprogrammi fookuses on kehalisus, ootan huviga kuidas mu näitus ei astu dialoogi mitte ainult Zimmeri näitusega, vaid ka teiste festivali ürituste ja teostega," sõnas kunstnik Loora Kaubi.

Arvamusfestival toimub Paides 11. korda ning ootab külastajaid 11. ja 12. augustil.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: