Kirjastus Vabamõtleja avaldas Roomet Jakapi teose "(Ir)ratsionaalne"

Roomet Jakapi
Roomet Jakapi Autor/allikas: Mari Volens

Kirjastus Vabamõtleja andis välja Roomet Jakapi teose "(Ir)ratsionaalne", kuhu on koondatud nii tema filosoofia alased artiklid kui ka loomingulisemad tekstid.

"(Ir)ratsionaalne" koosneb kolmest osast. Esimese osa "Filosoofia ajalugu: mõistus ja ilmutus" moodustavad filosoofia ajaloo alased artiklid. Arutelud liiguvad varauusaegse filosoofia, teaduse ja religiooni põimumiskohtades, mis on tänapäeva lugeja jaoks sageli kummastavad, ent oma ajastu kontekstis igati ratsionaalsed.

Teine osa "Tõsimeeli haridusest ja teaduspoliitikast" sisaldab põhiliselt ajaleheartikleid, milles võrdlemisi provokatiivses stiilis kirjeldatakse nüüdisaegses ülikoolis õppimise, õpetamise ja teadusetegemisega kaasnevaid probleeme humanitaari vaatenurgast. Enamus neist probleemidest (humanitaaria kui valdkonna alavääristamine ja alarahastamine, õppejõudude madalad palgad, õpetamisprotsessi kommertsialiseerumine jne) on tänasel päeval sama aktuaalsed kui nende artiklite avaldamise ajal aastatel 2004–2012.

Kolmas osa "Mänguliselt elust ja kunstist" koosneb loomingulistest tekstidest ja ühest pikemast intervjuust, mis kõik seonduvad erinevate kunstiliikide või eluliste seikadega.

Kirjastus Vabamõtleja on varem avaldanud muuhulgas Leo Luksi, Jan Kausi, Margo Laasbergi ja Hasso Krulli teoseid.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: