Ilmus esimene lühiklipp telesarjast "Estonia"

"Estonia" telesari Autor/allikas: Pressimaterjalid

Tuleval nädalal esilinastub Toronto filmifestivalil parvlaev Estonia uppumisest rääkiv draamasari, Eesti vaatajate ette jõuab sari oktoobris Telia Inspira vahendusel. Tegijad avaldasid sarjast ka esimese lühiklipi.

Soome, Rootsi, Eesti ja Belgia koostöös valminud 8-osaline draamaseriaal jutustab parvlaeva Estonia uppumisest ning sellele järgnenud Eesti, Soome ja Rootsi ühise uurimiskomisjoni tööst.

Seriaali "Estonia" võtted toimusid Soome (Fisher King), Eesti (Amrion, Three Brothers), Rootsi (Kärnfilm) ja Belgia (Panache Productions) koostöös. Seriaal vaatleb õnnetuse asjaolusid läbi eri tegelaskujude. Lugu algab päästjatega merel ning liigub laeva meeskonnaliikmete ja reisijateni. Oma lugu on rääkida pääsenutel, pereliikmetel, poliitikutel ja ajakirjanikel. Seriaali lõpposas näeme uurimiskomisjoni lõppraportit ning vastukaja sellele.

"Estonia" sarja võtted toimusid eelmisel aastal Eestis, Soomes, Rootsis, Belgias ja Türgis. Seriaali kogueelarve on 15,4 miljonit eurot, mis teeb sellest ühe kõige kallima teleseriaali Skandinaavias.

"Estonia" režissöörid on Måns Månsson (Rootsi) ja Juuso Syrjö (Soome), loominguline juht Miikko Oikkonen ning peatootjad on Matti Halonen ja Johannes Lassila tootmisfirmast Fisher King (Soome).

Eesti poolt olid suurprojekti kaasatud stsenaristid Livia Ulman ja Andris Feldmanis, filmikunstnikud Matis Mäesalu ja Eva Gramakovski, kostüümikunstnik Jaanus Vahtra, grimmikunstnik Kaire Hendrikson, monteerija Moonika Põdersalu, casting director Piret Toomvap-Schönberg, VFX supervisor Heiki Luts. Eesti näitlejatest teevad seriaalis kaasa Kaspar Velberg, Rain Simmul, Doris Tislar, Gert Raudsepp, Egon Nuter, Juhan Ulfsak jt. Eesti-poolsed produtsendid on Riina Sildos ja Elina Litvinova.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: