Ugala teatris alustasid tööd uus loominguline juht ja dramaturg

Tõnis Parksepp ja Liis Aedmaa
Tõnis Parksepp ja Liis Aedmaa Autor/allikas: Ugala teater

Alates 1. septembrist on Ugala teatri loominguliseks juhiks teatri senine dramaturg Liis Aedmaa. Teatri uueks dramaturgiks sai Tõnis Parksepp.

Senise loomingulise juhi Tanel Jonase ametiaeg Ugalas lõppes 31. augustil.

"Tanel tegi Ugala loomingulise juhina suure pühendumisega väga head tööd. Meil on hea repertuaar ja imelised inimesed. On ainult rõõm asuda vedama teatrit, kus tuntud ütlus – teater on kollektiivne kunst – ei ole ainult sõnakõlks, vaid tõesti panustatakse kogu kollektiiviga ühiselt, et tuua publiku ette lavastusi, mis meile endile korda lähevad ja võiksid neilegi korda minna. Ugala algav hooaeg saab olema väga mitmepalgeline, " sõnas Ugala uus loominguline juht Liis Aedmaa.

Liis Aedmaa on 2002. aastal lõpetanud Tartu Ülikooli ajaloolasena. Ta on töötanud Ugala teatris alates 2013. aastast dramaturgina ja olnud sealjuures paljude teatri lavastuste juures ka loomingulisse protsessi kaasatud. Ugala teatris on Aedmaa käe all valminud autorilavastus "Emadepäev" ja koos Laura Kallega loodud lavastused "Kui me nüüd ei sure, ei sure me kunagi" ning siiani mängukavas olev "Kui sa tuled, too mul lilli".

Teatri uus dramaturg Tõnis Parksepp sõnas: "Retoorika uurijana tean, et tähtis ei ole ainult, mida Ugala teeb, vaid kuidas ja millise eesmärgiga. Ma julgen väita, et siin tehakse teatrit kogu hingega. Aga milleks hinge raisata? Eks ikka seetõttu, et tuletada iseendale ja vaatajatele meelde, mis on elus oluline. Me kõik vajame emotsionaalset tuge ning suunda."

Tõnis Parksepp on varem töötanud vabakutselise dramaturgina, Värske Rõhu kriitikatoimetajana ja Elva Gümnaasiumi õppejuhina. Dramatiseeringute kõrval on ta kirjutanud kirjandusteaduslikke artikleid, raamatuarvustusi ja laulusõnu. Hetkel lõpetab ta Tartu Ülikoolis doktoritööd eesti kirjanduses.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: