Vaata uuesti: vestlusring interpretatsioonikunstist tänases kultuuriruumis

Müriaadfest
Müriaadfest Autor/allikas: ERR

Reedel toimus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia esindusfestivali müriaadFEST​ avapaneel "Interpretatsioonikunst tänases kultuuriruumis – ootused ja tegelikkus"​. Vestlusringi saab täispikkuses ERR-i ka järelvaadata.

Vestlusringis süveneti interpretatsioonikunsti mõtestamisse kaasaegses kultuuriruumis. See on teekond, kus ootused võivad vastanduda tegelikkusele ning kus idealiseeritud kontseptsioon puutub kokku esituskunstide praktiliste aspektidega. Püüame mõista, kuidas muusika tõlgendamise olemus kujuneb, muutub ja kohandub tänapäeva dünaamilises ja mitmekesises kultuurikeskkonnas, küsides samas, kas see vastab nii asjatundjate kui ka laiema publiku ootustele. Kuidas saab interpretatsioonikunst säilitada oma ajakohasust maailmas, mida püütakse pidevalt ümber defineerida innovatsiooni ja kultuuriparadigmade muutmise kaudu?

Paneelis võtsid sõna sopran Mirjam Mesak, pianist ja helilooja Holger Marjamaa, dirigent Kaspar Mänd, löökpillimängija Heigo Rosin ja pianist Mihkel Poll. Vestlust modereerib EMTA rektor Ivari Ilja.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: