Aleksander Algo: Boipepperoni debüütalbum on võimas ja muljet avaldav

Foto: Siim Lõvi /ERR

Muusikaprodutsent Boipepperoni ehk Frederik Mustonen andis välja briti elektroonilisest muusikast inspireeritud debüütalbumi "qqndqlt", kus teevad kaasa ka mitmed noored eesti muusikud.

Muusikaajakirjanik Aleksander Algo sõnul on "qqndqlt" võimas ja muljet avaldav plaat, millele annab tooni see, et noor muusik juba nii kaua muusikat on teinud. "Vahel läheb meelest ära, et ta on ainult 20-aastane, kuna ta on neli-viis aastat eesti muusikaskeenel väga prominentselt olnud, alustades Villemdrillemi ihuprodutsendina ja nüüd liikudes oma debüütalbumini, mis kompab house'i, techno ja kõige muu piire."

"Miks annab tooni see, et ta on nii kaua eesti muusikaskeenel olnud, on see, et ta saab helistada absoluutselt ükskõik kellele, olgu see Daniel Levi, Nublu või An-Marlen, ja kureerida väga ägeda produtsendialbumi, kus teevad kaasa Eesti absoluutsed tipud, kelle hulka tema ka nüüdseks liigitub," sõnas Algo.

"See on magamistoa produtsentide generatsiooni tulem, kus me praegu oleme," rõhutas ta ja lisas, et seal on kaks külge. "Hea külg on see, et absoluutselt kõik võivad muusikat teha, halb külg on see, et absoluutselt kõik võivad muusikat teha ehk tuleb jubedat kraami ja tuleb ülihead kraami, see kõik rikastab ja Boipepperoni kuulub kindlasti pärlite hulka."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: